Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

13. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Začíná druhý trimestr Vašeho těhotenství. Postupně přibíráte na váze. Pamatujte, že doba kdy těhotenské oblečení vypadalo jako stanová plachta se třmeny je dávno pryč. Můžete zvýraznit své bříško a ukázat jej světu, když budete chtít. Nyní je také nejlepší doba pro Vaši kůži, která je velice jemná a růžová. Vaše vzrůstající libido Vašemu partnerovi neujde.

Vaše děťátko je asi 7 cm dlouhé a váží 12 gramů. Jeho tvář se teď intenzivně tvaruje. Ačkoliv jeho hlavička stále zabírá 1/3 tělesné délky, obě oči a uši jsou již na svém místě. Děťátko může zívat, mračit se a když se dotkne rtů, ač zcela náhodně, může s nimi i pohnout. Nejdůležitější struktura malého tělíčka je již vytvarovaná. Játra produkují inzulin a ledviny moč. První křik, který uslyšíte po narození pochází právě z tohoto týdne. I když ještě nemůžete své dětáko slyšet, v tomto období se mu vytvářejí hlasivky.

přečíst ostatní rady

14. týden

Přemýšlejte o porodním kurzu. Možná by stála za zvážení společná účast s partnerem.

> přečíst více

15. týden

Mluvte se svým dítětem, čtěte mu nahlas, je to nejlepší způsob, jak si mezi sebou a dítětem vybudovat emocionální pouto.

> přečíst více

16. týden

Od tohoto týdne můžete začít cítit první pohyby Vašeho děťátka.

> přečíst více