Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

14. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Teď, když jste si zvykla na změny, ketré se odehrávaní s Vašim tělem, cítíte se dobře a plná energie. Vemte proto Vašeho partnera na výlet do neznáma (ale na bezpečné a ověřené místo). Přemýšlejte o porodním kurzu. Možná by stála za zvážení společná účast s partnerem.

Vaše děťátko měří do 10 cm a váží 25 gramů. Každým dnem je stále krásnějším. Začínají mu růst vlasy a obočí. Děťátko procvičuje obličejové svaly neustálými změnami ve výrazu tváře. Otevírá a zavírá ústa a snaží se dát si do nich palec. Na jeho tváři můžete občas spatřit úsměv. Líbí se mu pohyb plavání, mává u toho rukama a nohama. Když jdete, nakupujete nebo myjete nádobí, Vaše děťátko procvičuje smysl pro rovnováhu, posiluje si svaly a rozvíjí nervový systém, tím že se pohupuje ve Vašem břiše.

přečíst ostatní rady

15. týden

Mluvte se svým dítětem, čtěte mu nahlas, je to nejlepší způsob, jak si mezi sebou a dítětem vybudovat emocionální pouto.

> přečíst více

16. týden

Od tohoto týdne můžete začít cítit první pohyby Vašeho děťátka.

> přečíst více

17. týden

Během tohoto týdne můžete pociťovat zpevňování a napětí ve svalové vrstvě dělohy. Toto se nazývá Braxton-Hicksovy kontrakce a ty připravují svaly na porod.

> přečíst více