Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

15. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Nebuďte překvapená pokud se v tuto dobu budete cítit trochu nervózní. Je úplně přirozené se obávat o zdraví děťátka a o to, co se stane v nejbližší budoucnosti. Mluvte se svým dítětem, čtěte mu nahlas, poslouchejte společně hudbu, kterou máte ráda, sdílejte s ním svá najtajnější tajemství, i když se to zpočátku bude zdát trochu divné. Je to nejlepší způsob, jak si mezi Vámi a dítětem vybudovat emocionální pouto.

Vaše dítě měří 11 cm a váží 40 gramů. Přibírá každý den a končetiny získávají ty správné proporce. Oči, které jsou stále zavřené, mají plně vytvarovanou rohovku, čočku a duhovku. První vlasy se objevují jako chmýří. Dítě pravidelně procvičuje páteř. Tímto způsobem se připravuje na svislou polohu. Stále procvičuje ústa a mimiku a rysy obličeje se stávají pravidelnější.

přečíst ostatní rady

16. týden

Od tohoto týdne můžete začít cítit první pohyby Vašeho děťátka.

> přečíst více

17. týden

Během tohoto týdne můžete pociťovat zpevňování a napětí ve svalové vrstvě dělohy. Toto se nazývá Braxton-Hicksovy kontrakce a ty připravují svaly na porod.

> přečíst více

18. týden

Vaše děťátko vnímá Vaše emoce, takže se smějte tak často, jak jen je to možné!

> přečíst více