Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

16. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Od tohoto týdne můžete začít cítit první pohyby Vašeho děťátka. Neměla byste spát na břiše nebo na zádech, snažte se ležet a spát na boku. Zvláště nyní byste si měla být s to najít chvilku sama pro sebe. Utvořte sebe samu. Stále častěji budete myslet na práci. Mluvte s přáteli, odpočiňte si, přečtěte si nějakou relaxační knihu, myslete na porodnický kurz.

Během 16. týdne těhotenství je Vaše dítě 12 cm dlouhé a váží asi 80 gramů. Nyní je drobounké aktivní škvrně: začíná zvedat hlavičku a narovnávat krk, přesouvá hlavu, hýbe nohama a rukama. Všechny části tváře jsou vytvarované. V tuto chvíli má dítě plně vyvinuté emocionální výrazy, takže při podrobném ultrazvukovém vyšetření můžete vidět výraz jeho tváře. Ústa, nos, uši a oči jsou na svých místech, ale oči jsou stále zavřené, protože je děťátko stále citlivé na světelné změny. Teď, když má dítě vyvinuté tukové žlázy, může se během cvičení ve Vašem břiše zapotit. Celé tělo je pokryto chmýřím. Holčičí vaječníky začínají produkovat první vajíčka.

přečíst ostatní rady

17. týden

Během tohoto týdne můžete pociťovat zpevňování a napětí ve svalové vrstvě dělohy. Toto se nazývá Braxton-Hicksovy kontrakce a ty připravují svaly na porod.

> přečíst více

18. týden

Vaše děťátko vnímá Vaše emoce, takže se smějte tak často, jak jen je to možné!

> přečíst více

19. týden

Pokud tento týden půjdete na ultrazvukové vyšetření, je pravděpodobné, že se dozvíte pohlaví dítěte.

> přečíst více