Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

18. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Vaše děťátko vnímá Vaše emoce, takže se smějte tak často, jak jen je to možné! Může docházet k pocitům ucpaného nosu nebo krvácení z nosu. Je to následek vysokého obsahu estrogenu a progesteronu, který způsobuje otok sliznice. Pamatujte na pravidelné zvlhčování vzduchu v místech, kde trávíte svůj čas. Tím předejdete odstraňování těchto potíží medikamenty, které jsou nyní nevhodné. Trpíte pálením žáhy? Omezte přejídání a omezte kořeněná a smažená jídla. Vaše bříško je již docela velké, takže pokud se budete chtít sklonit, dřepněte si.

Nyní je Vaše dítě dlouhé od 14 cm do 25 cm ve svislé poloze. Váží kolem 150 gramů. Během tohoto týdne se prodlužují nohy a kosti se stávají silnějšími. Vytváří se trávící žlázy a v důsledku toho se objeví takzvané meconium (střevní obsah novorozence). Vaše děťátko slyší! Reaguje na různé zvuky: Váš tlukot srdce, zvuky, které vydává Váš žaludek a také zvuky zvenčí. V mozku se rozvíjí senzorová a motorická mapa. V této době dotek nezpůsobuje pohyb celého těla dítěte; reaguje pouze tam, kde cítilo dotek.

přečíst ostatní rady

19. týden

Pokud tento týden půjdete na ultrazvukové vyšetření, je pravděpodobné, že se dozvíte pohlaví dítěte.

> přečíst více

20. týden

Již jste napůl cesty! Děťátko váží 260g a je 16 cm dlouhé!

> přečíst více

21. týden

Vaše děťátko začíná velmi intenzivně růst. Když je v té správné pozici, můžete se dozvědět jeho pohlaví.

> přečíst více