Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

19. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Cítíte jemné kopy svého dítěte? Lehněte si a položte se na levý bok a trpělivě čekejte. Děťátko Vaši trpělivost odmění jemnými pohyby. Bolí vás záda? To jsou bohužel časté stížnosti, které se během těhotenství stupňují. Zbytečně moc nepřibývejte na váze, abyste svým zádům ulevila. Nenoste vysoké podpadky, ale také ne zcela ploché boty. Vyhněte se dlouhému stání a sezení. Dělejte jednoduchá cvičení k posílení břišních a pánevních svalů.

Váš miláček je nyní 15 cm dlouhý a váží kolem 200 gramů. Pokud tento týden půjdete na ultrazvukové vyšetření, je pravděpodobné, že se dozvíte pohlaví dítěte. U děvčat je už plně vyvinutá děloha, pochva a vejcovody. Jestli je Vaše dítě chlapeček, jeho pohlavní orgány se stále vyvíjejí. Děťátko intenzivně procvičuje své tělíčko, točí s sebou ve všech směrech. Také začíná procvičovat dýchání a sluch se stává lepším a lepším.

přečíst ostatní rady

20. týden

Již jste napůl cesty! Děťátko váží 260g a je 16 cm dlouhé!

> přečíst více

21. týden

Vaše děťátko začíná velmi intenzivně růst. Když je v té správné pozici, můžete se dozvědět jeho pohlaví.

> přečíst více

22. týden

Jsou vám Vaše boty příliš těsné? Budete se potýkat s přetrvávajícími otoky nohou. Měla byste si koupit pohodlnější boty :-)

> přečíst více