Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

20. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Již jste napůl cesty! Děťátko váží 260g a je 16 cm dlouhé! V tomto stádiu může docházet k nepohodlnému a nejasnému vidění. Je to obvyklé v této fázi těhotenství a po porodu se vše vrátí do normálu. Stále intenzivněji přibíráte na váze, nyní byste měla více dbát na to co jíte. Jídlo by mělo být rozmanité, lehké, mělo by obsahovat libové maso, mořské ryby, zeleninu, ovoce a semínka.

Pod vrstvou lepkavé hmoty na těle Vašeho dítěte jsou vyvinuty všechny vrstvy kůže. Vlasy a nehty rostou. V tomto stádiu jsou vyvinuty nervové buňky, které jsou odpovědné za jednotlivé smyslové orgány. Dítě si pravidelně procvičuje smysl pro rovnováhu tím jak se kýve, když maminka chodí a když pravidelně dýchá. Když se maminka sprchuje a voda je moc teplá nebo moc studená, dítě reaguje silnými pohyby. Stejně tak může reagovat na teplotní změny.

přečíst ostatní rady

21. týden

Vaše děťátko začíná velmi intenzivně růst. Když je v té správné pozici, můžete se dozvědět jeho pohlaví.

> přečíst více

22. týden

Jsou vám Vaše boty příliš těsné? Budete se potýkat s přetrvávajícími otoky nohou. Měla byste si koupit pohodlnější boty :-)

> přečíst více

23. týden

Všimla jste si tmavé čáry na vašem břiše, která vede od pupku až ke stydké kosti? Je to úplně normální jev, který způsobují hormony vyprodukované během těhotenství...

> přečíst více