Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

26. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Jestliže jste ještě nepřibrala, tímto týdnem se Vaše tělo začíná více zakulacovat. Těhotenství je viditelné. Váš obličej trošu oteče a zvětší se vám ruce, což je výsledek zadržování vody v organismu. Noste volnější oblečení, které Vám zajistí volnější pohyb a větší pohodlí. Během dne odpočívejte s nohama nahoře tak často, jak je to jen možné. Budete častěji potřebovat na toaletu, protože Vaše děloha tlačí na močový měchýř. Pokud z tohoto důvodu často v noci vstáváte, omezte večer konzumaci tekutin.

Nyní je vaše děťátko 33 cm dlouhé a váží 570 gramů. Vypadá a chová se jako kojenec: saje si palec, polyká plodovou vodu a vylučuje ji jako moč. Plodová voda se mění každé čtyři hodiny. Udržuje správnou teplotu a chrání dítě před zraněním. Pokud pocítíte jemné zaklepání, znamená to, že dítě příliš rychle pilo a má škytavku.

přečíst ostatní rady

27. týden

Tento týden si můžete všimnout, jak Vaše dítě reaguje na zvuky a Váš hlas.

> přečíst více

28. týden

Dítě v tomto období může vážit až kolem 1 kg. Může se mračit, otevírat a zavírat ústa.

> přečíst více

29. týden

Je na čase posilovat svaly pánevního dna.

> přečíst více