Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

28. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Druhý trimestr je u konce. Do porodu zbývají jen tři měsíce. Zkuste udržet správné držení těla. To Vám pomůže od bolesti zad nebo alespoň je zmírní. Zvětšily se Vám bradavky a prsy a také cévy jsou zřetelnější. Možná se objeví problémy s dýcháním, což je proto, že rostoucí děťátko tlačí na bránici. Po porodu tento problém zmizí.Těhotenství je nyní velmi viditelné. Jestliže nechcete mít na bříšku strie, použijte speciální kosmetiku pro těhotné ženy, nebo se dvakrát denně natírejte dětským olejem. Je velmi důležité, abyste pečovala o sebe, Váš vzhled a dobrou náladu. Nezapomínejte pravidelně navštěvovat svého gynekologa a chodit k zubaři. Vaše dásně jsou oteklé a pravděpodobně někdy krvácejí, což vede k nemocem a jejich případnému vypadání.

Děťátko měří asi 37 cm a váží od 900 gramů do 1 kg. Vyvíjejí se mu chuťové buňky, což znamená, že pozná sladkou, kyselou a hořkou chuť. Také začíná vidět: otevírá a zavírá oči. Může se mračit, otevírat a zavírat ústa.

přečíst ostatní rady

29. týden

Je na čase posilovat svaly pánevního dna.

> přečíst více

30. týden

Trochu se Vám roztáhnou kyčle, proto se budete cítit unavená.

> přečíst více

31. týden

Dítě měří kolem 43 cm a již má řasy a obočí.

> přečíst více