Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

29. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Možná se cítíte neohrabaně a nepřitažlivě. Ale nebojte se, tyto pocity sdílejí všechny těhotné ženy. Jelikož Vám plod tlačí na močový měchýř, měla byste začít posilovat svaly pánevního dna. Snížíte tím riziko inkontinence během výbuchů smíchu, kašlání nebo náhlého kýchnutí.

Vaše děťátko je teď velice aktivní a rádo se “pere”. Jestliže budete hodně trpělivá, všimnete si obrysu jeho malé nožky nebo pěsti na Vašem břiše. Dítě rychle přibírá na váze, jeho plíce ještě plně nefungují. Rychle se vyvíjí mozková kůra, plod je schopen cítit bolest a reagovat stejně jako novorozenec. Pokud se z nějakého důvodu narodí Vaše děťátko v tomto období, má šanci přežít v inkubátoru.

přečíst ostatní rady

30. týden

Trochu se Vám roztáhnou kyčle, proto se budete cítit unavená.

> přečíst více

31. týden

Dítě měří kolem 43 cm a již má řasy a obočí.

> přečíst více

32. týden

Je čas navštívit porodnici. Taková návštěva Vám pomůže se lépe seznámit s tímto místem a blíže si prohlédnout porodní sály.

> přečíst více