Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

31. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Během tohoto období Vám může Vaše břicho bránit ve výkonu běžných činností. Mohou se také stupňovat problémy s dýcháním. Abyste pžedešla dušnosti, několikrát se zhluboka nadechněte a hlavně zpomalte. Z důvodu rostoucí dělohy a jejím tlakem na žaludek se můžete setkat s pálením žáhy. Pijte hodně vody a jezte malé porce, ale častěji. To Vám pomůže od tohoto nepříjemného pocitu. Také dochází k častým změnám nálad: jste citlivá, uplakaná a za okamžik plná štěstí.

Vaše dítě měří asi 43 cm a váží kolem 1,5 kg. Děťátko otevírá a zavírá oči, již má řasy i obočí. Pije plodovou vodu, ve které denně příjmá 40 kalorií. To je způsob jak si rozrůznit stravu a také procvičit zažívací systém.

přečíst ostatní rady

32. týden

Je čas navštívit porodnici. Taková návštěva Vám pomůže se lépe seznámit s tímto místem a blíže si prohlédnout porodní sály.

> přečíst více

33. týden

Zrak, sluch, hmat a chuť jsou již plně funkční. Dítě dokonce může cítit, co se propustí do plodové vody.

> přečíst více

34. týden

Dokončete výbavičku. Udělejte si seznam důležitých položek, které je třeba nakoupit. To Vám pomůže pořídit vše, co budete potřebovat během prvních týdnů společného života.

> přečíst více