Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

32. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Pokud jste nenavštěvovala porodnický kurz, během kterého budoucí maminky navštěvují porodnice, domluvte si schůzku v té Vaší abyste viděla, kde Vaše dítě přijde na svět. Takováto návštěva Vám pomůže se seznámit s tímto místem. Můžete se blíže podívat na pokoje a oddělení a zeptat se na nemocniční přístup k porodu. Například jestli je vyžadováno nemocniční oblečení, zda používají anestetika a jaký druh, jestli může být rodina při porodu a za jakých podmínek. Již se nemůžete dočkat porodu, Vaše děloha je 500 krát zvětšená a zabírá téměř celou břišní dutinu. Kromě toho, můžete v noci trpět hladem. Tomu se dá předejít, bude-li Vaše večeře obsahovat vysoký podíl sacharidů, které Vám zaručí vysoký obsah cukru v krvi po celou noc.

Vaše děťátko váží téměř 2 kila a tělíčko se natáhne asi do 45 cm. Z důvodu nedostatku prostoru se již tolik nepohybuje, jen se vrtí a protahuje se. Rádo poslouchá Váš hlas a rozezná ho od hlasu ostatních žen. Děťátko může i snít.

přečíst ostatní rady

33. týden

Zrak, sluch, hmat a chuť jsou již plně funkční. Dítě dokonce může cítit, co se propustí do plodové vody.

> přečíst více

34. týden

Dokončete výbavičku. Udělejte si seznam důležitých položek, které je třeba nakoupit. To Vám pomůže pořídit vše, co budete potřebovat během prvních týdnů společného života.

> přečíst více

35. týden

Je čas připravit si všechny důležité věci, které budete v porodnici potřebovat.

> přečíst více