Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

33. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Během tohoto období přibíráte asi 0,5kg týdně. Počítejte s tím že váhový přírůstek je individuální a neexistují pro něj žádné normy. I když jste přibrala více než jste očekávala, neměla byste se vzdávat vyvážené stravy, protože během následujících týdnu bude Vaše dítě potřebovat spoustu bílkovin a tuků. Váš žaludek se zmenší, protože dítě zabírá jeho velkou část, takže doplňujte ztrátu energie svačinou (sušené ovoce, oříšky, mandle, jogurt) která vám pomůže přečkat do hlavního jídla.

Děťátko nyní váží téměř 2 kg a jeho mozek se velice rychle vyvíjí. Všechny smysly jsou již plně funkční. Dítě také cítí vše, co pronikne do plodové vody, co matka cítí a vdechuje. Je vyvinut imunitní systém. Malý človíček si bere protilátky od matky a díky tomu bude po porodu imunní proti mnoha nemocem.

přečíst ostatní rady

34. týden

Dokončete výbavičku. Udělejte si seznam důležitých položek, které je třeba nakoupit. To Vám pomůže pořídit vše, co budete potřebovat během prvních týdnů společného života.

> přečíst více

35. týden

Je čas připravit si všechny důležité věci, které budete v porodnici potřebovat.

> přečíst více

36. týden

Budete častěji navštěvovat lékaře. Je načase počítat pohyby dítěte.

> přečíst více