Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

36. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Toto jsou poslední týdny Vašeho těhotenství. Dítě velice rychle přibývá na váze a během posledního období může dítě přibývat i 0,5 kg za týden. Budete častěji navštěvovat lékaře, zhruba každé dva týdny. Doktor bude kontrolovat děložní hrdlo (zda je stále zavřené) a bude poslouchat srdeční ozvy dítěte pomocí kardiotokografu (CTG).

Doktor Vám pravděpodobně řekne, abyste počítala pohyby dítěte. Je dobré je počítat v určité době každý den. Jestliže během hodiny napočítáte 10 pohybů, vše je v pořádku. Jestliže během dvacetičtyř hodin napočítáte méně než 10 pohybů, jděte do nemocnice a řekněte jim o svém problému. Porodní asistentka Vás pravděpodobně vezme na CTG, aby zkontrolovala srdeční frekvenci plodu.

přečíst ostatní rady

37. týden

Děloha během 37. týdne těhotenství sestupuje značně dolu, což Vám umožňuje lepší dýchání.

> přečíst více

38. týden

Dítě je plně vyvinuté a všechny jeho orgány jsou připraveny fungovat mimo tělo matky.

> přečíst více

39. týden

Toto je předposlední týden. Využijte tohoto času sama pro sebe.

> přečíst více