Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

37. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Vaše tělo se cítí lépe. Během 37. týdne těhotenství sestupuje dno dělohy dolů, což Vám umožní lépe dýchat. Přemýšlejte o dýchání během porodu. Zhluboka se nadechněte nosem (vzduch by měl dosáhnout bránice), zadržte na chvíli dech a pomalu vydechněte ústy.

Můžete se také zhluboka nadechnout nosem a pět vteřin předstírat tlačení. Na břiše by se Vám měl objevit malý kuželovitý tvar. Je to také poslední možnost, kdy si zabalit tašku do porodnice. Je lepší, když stojí dva nebo tři týdny připravená v chodbě, než když si balíte věci a výbavičku pro děťátko ve spěchu. Nebo ještě hůř, když úkolujete vystresovaného otce nákupem poporodních vložek a těhotenské podprsenky.

přečíst ostatní rady

38. týden

Dítě je plně vyvinuté a všechny jeho orgány jsou připraveny fungovat mimo tělo matky.

> přečíst více

39. týden

Toto je předposlední týden. Využijte tohoto času sama pro sebe.

> přečíst více

40. týden

Jasné znamení, že porod začíná je to, že vám praskne voda. Jakmile se kontrakce stupňují a přicházejí pravidelně každých 10 minut, je čas jet do porodnice.

> přečíst více