Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

38. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Nastřižení hráze je v našich nemocnicích velmi časté. Pamatujte, že je to lepší řešení než kdyby došlo k prasknutí. Pokud se tomu chcete vyhnout, řekněte to porodní asistentce nebo lékaři, kteří budou u porodu. Kegelovo cvičení, o kterém jste pravděpodobně slyšela, Vám bude hodně nápomocno. Při porodu Vám od těchto komplikací může pomoci perineální masáž a rady porodní asistentky.

Dítě je plně vyvinuto a všechny jeho orgány jsou připraveny fungovat mimo tělo matky. Pamatujte, že den porodu je pouze přibližný. Jen 4% dětí se narodí v doktorem stanovený den. Takže nepanikařte pokud v tomto termínu neporodíte.

přečíst ostatní rady

39. týden

Toto je předposlední týden. Využijte tohoto času sama pro sebe.

> přečíst více

40. týden

Jasné znamení, že porod začíná je to, že vám praskne voda. Jakmile se kontrakce stupňují a přicházejí pravidelně každých 10 minut, je čas jet do porodnice.

> přečíst více