Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

39. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Tyto dny jsou možná poslední, kdy si čtete knihu nebo dobře spíte. Využijte tento čas sama pro sebe. Můžete jít do salonu krásy, ke kadeřníkovi nebo na masáž. Nezapomeňte, že pokud doktor neřekne jinak, můžete mít stále sex. Oxytocin vylučovaný během sexu urychluje porod a ulevuje od bolesti. Tak si s partnerem tyto výhody užijte a udělejte si na to čas. Později to možná bude těžké.

Děťátko je připravené jít na svět. Většina dětí už je ve správné poloze, hlavičkou dolů, už delší dobu, ale stává se, že se některé děti otočí až na poslední chvíli. Pokud je Vaše dítě pořád hlavičkou nahoru, lékař může rozhodnout o Císařském řezu.

přečíst ostatní rady

40. týden

Jasné znamení, že porod začíná je to, že vám praskne voda. Jakmile se kontrakce stupňují a přicházejí pravidelně každých 10 minut, je čas jet do porodnice.

> přečíst více