Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

4. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Zřejmě již máte podezření, že jste těhotná, protože Vaše tělo Vám dává první signály. Cítíte se ospalá, Vaše prsy jsou bolavé a častěji chodíte na toaletu. Jakmile zygota vyprodukuje těhotenský hormon, chorionický gonadotropin, těhotenský test by měl být pozitivní. Nezapomeňte, že krevní test je daleko spolehlivější než test z moči (moč, která má být testována, by měla být ranní, protože obsahuje nejvíce gonadotropinu). Čtvrtý týden je vhodný pro první těhotenskou návštěvu Vašeho gynekologa. Nezanedbejte ji.

Je to těžko představitelné, ale Vaše děťátko má nyní spíše tvar pulce než člověka. Skládá se ze tří vrstev: endodermu, který se brzy změní na plíce, játra a zažívací trakt; mesoderm, který se změní v kosti, ledviny a svaly a ektoderm, který se změní v pokožku, vlasy, oči a nervový systém.

přečíst ostatní rady

5. týden

Pravděpodobně již víte, že se brzy stanete maminkou. Srdce dítěte začíná bít!

> přečíst více

6. týden

Jelikož se jedná o velmi rychlý embrionální vývojový stupeň, měla byste se starat zejména o sebe.

> přečíst více

7. týden

Již cítíte jak se Vaše tělo pomalu mění. Pamatujte jíte pro dva, ne jako dva!

> přečíst více