Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

8. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Pokud tento týden jdete na ultrazvuk, poprvé uslyšíte tlukot srdíčka. Zapamatujte si tento jedinečný pocit. Pokud jste Vašim blízkým tuto novinu ještě neřekla, možná nastal ten pravý čas to udělat. Vaše bříško již bude brzy viditelné. V tomto období se může objevit zácpa a jiné podobné obtěžující problémy se zažíváním. Pijte hodně vody a jezte jídlo obsahující hodně vlákniny.

Vaše děťátko tento týden: Nejen srdce se rychle vyvíjí. Začínají se také objevovat první malé zoubky. Zatím necítíte kopy, ale Vaše děťáko již dokáže ohnout lokty a zápěstí. Začíná proces formování kostí. V osmém týdnu těhotenství je děťátko oficiálně nazýváno plod a tvarem připomíná fazoli o velikosti 9-15mm.

přečíst ostatní rady

9. týden

V tomto období již můžete pozorovat změny ve vzhledu tváře. Vaše kůže se zjemnila, nemáte pupínky a vypadáte svěže.

> přečíst více

10. týden

Konečně si můžete trochu oddechnout. Období největšího rizika je u konce.

> přečíst více

11. týden

Nyní je Vaše děťátko o délce 4 cm velké jako fík. V tomto týdnu také začínají růst nehty a také jeden z prvků identifikace Vašeho dítěte – otisky prstů.

> přečíst více