Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

9. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Během tohoto období můžete pozorovat změny ve Vaší tváři. Když budete mít štěstí, bude Vaše pokožka jemnější, pupínky zmizí a budete vypadat svěžeji. Někdy se však v tomto období objeví kožní problémy, jako vyrážka nebo změna barvy. Bohužel pro to neexistuje žádné pravidlo. Těhotenství je pro každou ženu velice individuální doba a skutečná revoluce pro její tělo. Dovolte sobě a svému tělu tímto procesem projít svým způsobem.

Vaše dítě se stále mění: vytváří se mu tvar obličeje, nozdry se mění v malý nos, začíná se vytvářet horní ret. Uši začnou postupovat k jejich správnému umístění na stranách hlavy. Hlava výrazně roste, což je výsledek rychlého rozvoje mozku v této fázi. Objevují se jemné a měkké vlasy. Vaše děťátko je velké asi 20 mm a váží 4 gramy.

přečíst ostatní rady

10. týden

Konečně si můžete trochu oddechnout. Období největšího rizika je u konce.

> přečíst více

11. týden

Nyní je Vaše děťátko o délce 4 cm velké jako fík. V tomto týdnu také začínají růst nehty a také jeden z prvků identifikace Vašeho dítěte – otisky prstů.

> přečíst více

12. týden

Tímto týdnem končí první trimestr Vašeho těhotenství. Období mezi prvním a druhým trimestrem je skutečná dávka energie.

> přečíst více