Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dítě jí bez pomoci

rady v kategoriích: batole

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby byl po jídle v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit. Je možné najít kompromis?

Za prvé, nečekejte, že se to dítě naučí během týdne. Buďte trpělivá a nechte své dítě jíst samotné. Připravujte ho postupně a než před něj položíte talíř polévky, dejte mu kousky ovoce, nakrájejte mu na malé kousky sendvič a dejte je před něj.

Začněte jíst se dvěmi lžícemi. Jedna bude pro Vás a druhá pro dítě - tak se vyhnete tomu, že byste bojovali o lžíci a oba budete spokojení. Vy, protože je dítě najedné a Vaše dítě proto, že jedlo bez dozoru.

Nejdůlěžitější při učení je, aby dítě jedlo bez pomoci. Nerušte ho, nechte ho jíst rukama, nebuďte rozzlobená pokud bude všude špinavé. Několik měsíců budete muset víc uklízet a jídlo bude trvat déle, ale to, že jej necháte jíst bez pomoci výrazně urychlý proces učení.

Zpříjemněte to barevnými příbory a talířy speciálně pro dítě. Můžete dát barevnou podložku po celé stoličce a na brindáčku může být oblíbený medvídek - uvidíte jak dítě po jídle zatouží. Chvalte jej i za první nemotorné pokusy. Nenechte ho odradit; neříkejte mu, že nemůže jíst samo, že ho budete krmit. Nezapomeňte, že naučit se jíst není vůbec snadné, takže dejte dítěti nějaký čas.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Oblékání

Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než je nechají prochladnout. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

> přečíst více

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Zdraví dítěte - infekce nejsou zas tak špatné

Vaše dítě má rýmu nebo teplotu? Nepanikařte! Nemusí to být tak špatné.

> přečíst více