Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dítě na slunci

rady v kategoriích: junior

Vaše dítě má velice citlivou pokožku a nemá žádný ochranný mechanismus proti slunečním paprskům. Stačí několik minut na slunci a kůže může být spálená a podrážděná. Pokud chcete, aby Vaše dítě bylo na slunci v bezpečí, kupujte mu krémy s ochranným faktorem 50+.

Zkontrolujte, zda jsou určené pro děti - jen tak budete mít jistotu, že neobsahují látky, které způsobují alergie. Také můžete použít krémy obsahující chemické přísady, které proniknou do horní vrstvy epidermu a absorbují energii slunečního záření, kterou zpracují na neškodné teplo.

Je bezpečnější použít tělový opalovací krém, který neproniká do pokožky a nezpůsobuje alergie. Tělové krémy fungují jako zrcadlo - odráží a rozptylují sluneční paprsky. I přesto, že používáte opalovací krémy s vysokými faktory, nepouštějte dítě na slunce mezi 11 a 15 hodinou. Nemělo by ležet nahé na pláži. Tenký svršek z prodyšné látky může také fungovat jako ochranná vrstva proti slunci. Dejte mu na hlavu malý klobouček nebo čepici s dalším kusem látky, který kryje krk.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Nohy - vyvíjí se správně?

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více