Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

dobrý noční spánek

rady v kategoriích: kojenec

Spánek je nejlepší způsob jak si odpočinout a zregenerovat se. Proto je velice důležité poskytnout Vašemu dítěti nerušený a zdravý spánek. Neexistuje žádné pravidlo, kolik hodin by mělo dítě spát. Je to individuální záležitost, děti ve stejném věku mohou mít zcela odlišné potřeby spánku. Nicméně je dobré zavést nějaká pravidla, aby dítě snáz rozlišovalo denní dobu a očekávalo čas, kdy má jít spát.

Plánujte koupání dítěte každý den ve více méně stejnou dobu, například v 7 hodin. Pak jej nakrmte a dejte spát. Jestliže už má dítě zoubky, je nutné mu je vyčistit. Zhasněte světlo a nechte dítě o samotě. Ujistěte se, že v místnosti není žádný hluk, ale pamatujte, že pokud je Vaše dítě zvyklé spát v naprostém tichu, probudí ho i sebemenší hluk. Nepřestávejte tedy s aktivitami, které jste začali.

Jestliže je dítě unavené a nic nepotřebuje, velice rychle usne. Někdy může potřebovat objetí, tak mu nechte látkovou plenu nebo plyšové hračky v postýlce. Někdy se může uprostřed noci probudit. Měli byste zjistit, jestli je v pořádku a jestli nemá mokrou plenku. Je-li vše v pořádku, do několika minut dítě zase usne.

Kolika může situaci zkomplikovat, takže musíte přistoupit k některým osvědčeným metodám. Hlazení bříška dítěte, objímání nebo houpání může pomoci. Nechte dítě raději spát v postýlce než v ložnici. Pokud si dítě zvykne spát v ložnici, bude velmi těžké tento zvyk změnit.

Vaše dítě také může spát více přes den než v noci. Je to normální a musíte být trpěliví. Je důležité důsledně dodržovat návyky a postupem času si dítě zvykne na opakované činnosti, jako je koupání a na dobu, kdy se tyto činnosti konají. Je dobré, pokud Vám partner nebo prarodiče s péčí od dítě pomáhají. Pokuste se si co nejvíce odpočinku během dne. Postupem času si na to zvyknete.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Syndrom náhlého úmrtí

Při termínu syndrom náhlého úmrtí kojenců, tuhne rodičům v žilách krev. Je pravda, že tento syndrom není dobře diagnostikován. Ale je také velmi vzácný.

> přečíst více

První koupání

První koupání dítěte je pro rodiče srovnatelný okamžik jako spuštění Urychlovače částic v CERNu :) Více se snad ani mýlit nemohou. Většina novorozenců si koupání užívá a teplá voda je uvolňuje a uklidňuje.

> přečíst více

První chůze

Otázka, která trápí většinu mladých rodičů je, kdy, v jakém počasí a na jak dlouho jít se svým dítětem ven. Ještě před nedávnem bylo bezmála poviností sedět u otevřeného okna nebo venku dlouhou dobu po 2 týdenní domácí karanténě. Tento postup už ale dnes neni aktuální.

> přečíst více