Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Dovolená s dítětem

rady v kategoriích: batole

Fakt, že pár má dítě neznamená, že se musí vzdát dovolené do doby než jejich dítě půjde do školy. Dovolené jen potřebují jinou přípravu (není tu místo na spontánnost a bezstarostnost) - a o hodně více zavazadel ;-).

Jestliže jedete s dítětem na dovolenou, držte se těchto pravidel:

1. Vyberte si místo, které je určené pro rodiny s dětmi. Takovéto penziony nebo hotely jsou obvykle vybaveny postýlkami, vaničkami nebo i kočárky, které si můžete po dobu pobytu jednoduše zadarmo vypůjčit. Tím pádem si nemusíte půlku věcí brát z domova.

2. Zjistite si, jestli v dané lokalitě budou i jiní rodiče s dětmi. Bylo by nepříjemné mít sousedy, kteří každý den dělají párty až do rána do 3 hodin.

3. Výhodou je, pokud můžete uvařit či ohřát večeři nebo mléko v kuchyni pro hosty. Vy samozřejmě můžete přežít na rybě a hranolkách, které jste si přivezli, ale pro Vaše dítě to není dobré.

4. Vezměte si veškeré věci, které využijte při dlouhých procházkách nebo při opalování na pláži - vlhčené ubrousky, jednorázové plenky a přebalovací podložky. S takovým vybavením v batohu je snadné udržovat své dítě čisté a v suchu po celou dobu.

5. Vezměte s sebou dvakrát více dětského oblečení. Zvlášť, když už chodí, tak se mohou častěji umazat a určitě se vám nebude chtít prát špinavé oblečení každý den. Vezměte s sebou dostatek oblečení do každého počasí.

6. Nezapomeňte vzít základní léky, které mohou být užitečné v případě náhlé horečky nebo průjmu. Nezapomeňte na knížku lékařských záznamů svého dítěte - nikdy totiž nevíte, kdy budete muset navštívit lékaře.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Prořezávání prvních zoubků

První mléčné zuby vzbuzují spoustu emocí u rodičů i u dítěte. První mléčné zuby obyčejně začínají růst v šestém měsící, ale někdy se mohou objevit již ve třetím nebo nejpozději v osmém měsíci.

> přečíst více

Zrychlení růstu

Je někdy Vaše dítě z ničeho nic nevrlé, vzbudí se uprostřed noci a vyžaduje Vaši neustálou pozornost? Jedná se pravděpodobně o jedno ze sedmi zrychlení růstu. To bude trvat asi týden a pak… bude se Vám zdát, že Vaše dítě se naučilo novým dovednostem téměř přes noc.

> přečíst více

Ležení na břiše

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše.

> přečíst více