Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Jak naučit čištění zubů?

rady v kategoriích: junior

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem. Zvolte vhodný zubní kartáček i pastu pro věk dítěte. Kartáček pro malé děti je měkký, s malou hlavou a snadno uchopitelný. Starší děti si mohou čistit zuby středním kartáčkem. Dalším povzbuzením k čištění zubů jsou různé druhy a barvy kartáčků.

Zubní pasta pro nejmladší děti (věková skupina je označena na balení) obsahuje méně fluoru než pasta pro dospělé a má širší výběr příchutí, takže si děti mohou vybrat svou nejoblíbenější. Kartáček byste měli měnit jednou za 2-3 měsíce nebo častěji, pokud jsou štětiny zdeformované. Dítě by si mělo čistit zuby alespoň dvakrát denně, zpočátku s vaším dohledem a pomocí.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

První boty

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení.

> přečíst více

Podporování dítěte při objevování světa

Dítě se dostane do fáze, kdy ho každým dnem bude víc a víc fascinovat okolní svět. Malý průzkumník nemůže nic ignorovat. Buďte připraveni, že Vaše dítě bude mít největší zájem o ty věci, které často používáte.

> přečíst více

Bezpečí dítěte při jeho prvních krůčcích.

Dítě chodí s čím dál tím větší sebedůvěrou a objevuje svět. Stává se těžším ho kontrolovat na každém kroku a chránit ho před nebezpečím.

> přečíst více