Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Létání

rady v kategoriích: batole

Jestliže s dítětem plánujete cestu letadlem, důkladně se na to připravte, aby to pro nikoho z Vás nebylo vyčerpávající. Dítě do 2 let nemá samostatné sedadlo, takže Vám po celou dobu sedí na klíně. Můžete si s sebou na palubu vzít zdarma kočárek nebo dětskou sedačku. Vyměňte dítěti plenku než nastoupíte do letadla.

Vaše příruční zavazadlo by mělo obsahovat pas dítěte, plenky, přebalovací podložky a vhlčené ubrousky, dále oblíbené hračky dítěte a pokud nekojíte, tak mléko nebo jiné pití a jídlo. Požádejte letušku o ohřátí mléka nebo přinesení horké vody k přípravě mléka. Vemte si pro něj i náhradní oblečení a deku.

V letadle si vyberte místo blízko východu, je to blízko k toaletě a můžete po přistání rychle opustit letadlo. Nejtěžší chvíle jsou pro dítě start a přistání. Děti jsou velmi citlivé na změnu tlaku a cítí bolest v uších, mohou je mít během letu zalehlé. Můžete mu pomoci tím, že mu dáte něco k pití. Pokud má dítě rýmu nakapejte nebo nastříkejte mu kapky do nosu nebo mořskou vodu. Pamatujte, že cesta je stresující jen pro Vás. Dítěti je jedno, jestli ho objímáte doma nebo v letadle. Jediná věc, na které záleží je ta, že jste blízko.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dovolená s dítětem

Fakt, že pár má dítě neznamená, že se musí vzdát dovolené do doby než jejich dítě půjde do školy. Dovolené jen potřebují jinou přípravu - a o hodně více zavazadel.

> přečíst více

Vaše dítě objevuje svět

Vaše dítě objevuje svět díky chuti, čichu a dotýkání. Tak také pozná, že ho drží v náručí někdo cizí.

> přečíst více

Stříhání nehtů

Jak bychom měli stříhat nehty tak, aby nezarůstaly a kdy je k tomu nejlepší doba?

> přečíst více