Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Lezení a bezpečná domácnost

rady v kategoriích: batole

Dnem, kdy Vaše dítě začne lézt se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví co znamená nebezpečí. Vaše dítě se zkrátka chová instinktivně. A to znamená, že zkouší, učí se, procvičuje a snaží se dosáhnout tam, kam nedosáhne jeho zrak!

Proto musí rodič zajistit jeho bezpečí. Zabezpečit elektrické zásuvky speciálními krytkami, aby do nich dítě nemohlo strkat prsty nebo pastelky. Zabezpečit skříně a šuplíky zámky, nepokládat horké nápoje na hranu stolu (zvlášť pokud na něm máte ubrus). Schovejte všechny nebezpečné věci, jako kabely, šroubováky, nůžky a dejte je na vysoké a málo viditelné místo.

Pokud je to možné, připevněte nábytek ke zdi - miminka ráda šplhají po policích. Ujistěte se, že malé věci jsou z jeho dohledu. Dala by se sestavit rozsáhlá a zajímavá sbírka věcí, které byly vytaženy dětem z nosu nebo uší otolaryngologem. Mějte na paměti, že Vaše dítě má neomezenou kreativitu a zvědavost, takže použijte dvojnásob představivosti k odhadu toho, co by se mohlo stát!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Oblékání

Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než je nechají prochladnout. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

> přečíst více

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více