Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Ležení na břiše

rady v kategoriích: batole

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše. K tomuto účelu si připravte deku, rozložte ji na podlahu a dítě na ni položte.

Nenechávejte ho bez dozoru jinak si dítě může ublížit. Odneste z jeho blízkosti snadno spolknutelné věci.

V 6 měsících by mělo být schopno se otočit ze zad na břicho bez pomoci. Pokud to ještě neudělá, nebojte se - každé dítě je jiné a i Vaše jistě brzy přijde na to jak to udělat. Ležení na břiše je dobré nejen pro rozvoj motoriky, ale je to také zábava. Můžete mu například na záda prstem kreslit obrázky a přitom mu vyprávět. Uvidíte jakou bude mít radost.

Děti, které leží na břiše alespoň jednou denně jsou schopny zvedat hlavičku o něco dříve než ostatní. Některým se to ale nelíbí a dávají to najevo hlasitým pláčem. Pokud mezi ně patří i Vaše dítě, nenuťte jej - možná ještě nepřišel ten pravý čas.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Péče o první zoubky

Některým dětem se prořezávají první zuby mezi pátým a šestým měsícem. Než ale miminko začne kousat, naučte ho čištění zoubků od prvních měsíců.

> přečíst více

Dítě v autě

To, že máte dítě neznamená, že přestanete řídit auto. Vše, co potřebujete je dětská sedačka odpovídající věku dítěte, kterou máte nainstalovanou v autě podle pokynů výrobce. Nekupujte sedačku, která není bezpečnostně testována.

> přečíst více

Pohodlí během spánku

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

> přečíst více