Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Nohy - vyvíjí se správně?

rady v kategoriích: junior

Kolem jednoho roku začnete více pozorovat nohy dítěte - očekáváte první krůčky. Spousta maminek uvažuje, jestli se nohy jejich dětí vyvíjejí správně a jak usnadnit jejich vývoj. Nebojte se, pokud jsou nohy Vašeho dítěte ploché. Tzv. fyziologické ploché nohy zmizí, když se dítě plně naučí chodit.

Tukové polštářky a křivy na nohou dítěte pak zmizí. Nemusíte se vůbec obávat, pokud Vaše dítě při prvních krocích kolísá nebo se kroutí. Dítě se necítí stabilně a kymácením si pomáhá udržovat rovnováhu. Nicméně, nenechte ho sedět na patách - může to mít vliv na vývoj nohou. Dítě při prvních krůčcích nemusí nosit boty. Plně postačí ponožky s protiskluzovou podrážkou, ty mu pomohou lépe vnímat podlahu a účinněji rozvíjí svalstvo nohou.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Tvrdohlavé dítě

Často si rodiče stěžují na to, jak mají tvrdohlavé děti. Každé dítě si bez ohledu na temperament prochází fází tvrdohlavosti. Mohou to dávat najevo více či méně otevřeným způsobem.

> přečíst více

Vývoj řeči Vašeho dítěte

Vývoj dítěte závisí na spoustě elementů. Jedním z nich je získání komunikačních dovedností - tedy řeči.

> přečíst více