Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Očkování

rady v kategoriích: kojenec

Nepropadejte panice! Nenechte své dítě očkovat proti všem možným nemocem, ale nepodceňujte program povinného očkování. Při odchodu z porodnice obdrží rodiče očkovací průkaz, kde jsou všechny potřebné informace o různých typech a datech povinného očkování.

Před každým očkováním musí pediatr dítě pečlivě vyšetřit, zda je zdravé. Mějte na paměti, že i rýma je důvodem k tomu, aby dítě nebylo očkováno. Dítě musí být naprosto zdravé, aby se imunitní systém vyrovnal s kmeny mikroorganismů ve vakcíně. V dalších 24 hodinách po očkování může být dítě neklidné nebo podrážděné nebo naopak - bude mnohem více spát než obvykle. Dítě také může mít vyšší teplotu, která je přirozenou reakcí a ustupuje po několika hodinách.

Zvažte důvody pro a proti u doporučených očkování. Za prvé, jestliže Vaše dítě chodí denně do školky, je včleněno do multigenerační rodiny nebo přijde do kontaktu ze spoustou dětí, pak je očkování proti rotavirům a pneumokokům odůvodněné a vhodné. Ale pokud se o dítě starají rodiče, prarodiče nebo chůva a není vystaveno kontaktu s ostatními dětmi, upevňuje si svůj imunitní systém samo. Ponejspíše nedává valného smysul více zatěžovat imunitní systém dítěte - nechte ho, aby si systém posílilo samo!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

přebalování

první přebalování může být pro nezkušené rodiče velmi stresující. Zde najdete několik pravidel, které pomohou udělat přebalování zábavnější pro Vás i Vaše dítě.

> přečíst více