Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Organizace času - denní plán a Vaše společné chvíle

rady v kategoriích: kojenec

Pokud jste před porodem, jakožto osoba organizačně zdatná měla vše napsané a rozvržené v kalendáři, pak se první chvíle mateřství mohou jevit jako absolutní chaos. Svět který jste znali se obrátil vzhůru nohama a termín "organizace času" se stává neplatným.

Ale nepropadejte panice. Místo toho si zkuste předefinovat "plán", který se bude snadno měnit v závislosti na okolnostech. Je dobré zavést v životě dítěte nějaký řád již od počátku. Pravidelnost dá dítěti pocit bezpečí a Vám usnadní péči.

Pravidelnost může být Vaším zachráncem a pomůže Vám ve snadnějším a efektivnějším osvojení nové role rodiče. Ale nezapomeňte, že pravidelný plán nemusí být nutně trvalý, neřiďte své dítě podle hodin! Váš denní plán by měl být především založen na denním rytmu Vašeho dítěte a jeho potřebách. Ve zkratce, den Vašeho dítěte je tvořen fází spánku, jídla a bdělostí (hraní). Stačí, když své dítě budete důkladně jeden nebo dva dny pozorovat (můžete si dělat i poznámky), abyste věděli kolikrát a jak dlouho potřebuje spát; kolik času zabere krmení a jak dlouho dítě vydrží vzhůru.

Poznat denní rytmus dítěte je pro začínající matky velice důležité. Potřebujete se naučit číst signály (většinou pláč). To Vám pomůže odhadnout, proč Vaše dítě pláče. Jestli je to kvůli hladu nebo únavě a blíží se čas spánku. Odchylky od denní pravidelnosti jsou normální, takže se nebojte i sebemenší změny v časovém rozvrhu, která nenaruší rytmus Vašeho dítěte.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Očkování

Nenechte své dítě očkovat proti všem možným nemocem, ale nepodceňujte program povinného očkování. Při odchodu z porodnice obdrží rodiče očkovací průkaz, kde jsou všechny potřebné informace o různých typech a datech povinného očkování.

> přečíst více

přebalování

první přebalování může být pro nezkušené rodiče velmi stresující. Zde najdete několik pravidel, které pomohou udělat přebalování zábavnější pro Vás i Vaše dítě.

> přečíst více