Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Péče o první zoubky

rady v kategoriích: batole

Některým dětem se prořezávají první zuby mezi pátým a šestým měsícem. Než ale miminko začne kousat, naučte ho čištění zoubků od prvních měsíců. Kousek vaty namočte v převařené vodě a omotejte si ji kolem prstu, aby se vám to lépe dělalo. Čistěte mu dásně každý den po večerním krmení. Masírování uleví od bolesti při prořezávání zubů.

Jakmile se objeví první zub, mělo by si Vaše dítě zvyknout na čištění zoubků kartáčkem. Obchody nabízejí pro děti speciální první kartáčky - kartáčky na prst se štětinami. Vaše první pokusy mohou být neúspěšné, ale zkuste z toho udělat zábavu. Veselé dítě snadněji otevře ústa. Řekněte dítěti, co mu budete dělat, dívejte se mu do očí a usmívejte se. Kartáček měňte každé 2-3 měsíce. Ujistěte, že do 1 roku Vašeho dítěte nepoužíváte zubní pastu s fluorem.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Zrychlení růstu

Je někdy Vaše dítě z ničeho nic nevrlé, vzbudí se uprostřed noci a vyžaduje Vaši neustálou pozornost? Jedná se pravděpodobně o jedno ze sedmi zrychlení růstu. To bude trvat asi týden a pak… bude se Vám zdát, že Vaše dítě se naučilo novým dovednostem téměř přes noc.

> přečíst více

Stříhání nehtů

Jak bychom měli stříhat nehty tak, aby nezarůstaly a kdy je k tomu nejlepší doba?

> přečíst více

Zdraví dítěte - infekce nejsou zas tak špatné

Vaše dítě má rýmu nebo teplotu? Nepanikařte! Nemusí to být tak špatné.

> přečíst více