Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Pohodlí během spánku

rady v kategoriích: batole

Stejně jako většina matek i Vy pravděpodobně ráda spíte se svým dítětem. Víte, že se cítí v bezpečí a máte ho na dosah ruky.

Ujistěte se, že Vaše pocity sdílí i Váš partner aby to negativně neovlivnilo Váš vztah.

Možná jste to jen vy, kdo potřebuje s spát dítětem. Pokud kojíte, je spaní s dítětem výhodné. Ale pokud je Vašemu dítěti víc jak 6 měsíců, nejlepší dárek, který mu můžete dát je dobře odpočinutá maminka plná energie. Dítě brzy začné lézt, což znamená, že bude potřebovat více Vaší pozornosti.

Začněte tím, že odstavíte dítě z nočního krmení. Může se uprostřed noci vzbudit s tím, že je hladové, proto mu na noc dejte něco vydatného, např. instatní kaši. Dítě se také může vzbudit, protože cítí, že prsy s mlékem jsou hned vedle něj.

Je dobré naučit své dítě spát osamotě. Pokud jsou nastavena pravidla a rytmus, vše bude lépe fungovat. Čím později se rozhodnete tento krok udělat, tím těžší to bude.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Lezení a bezpečná domácnost

Dnem, kdy vaše dítě začne lézt, se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví, co znamená nebezpečí.

> přečíst více

Vaše dítě objevuje svět

Vaše dítě objevuje svět díky chuti, čichu a dotýkání. Tak také pozná, že ho drží v náručí někdo cizí.

> přečíst více

Stříhání nehtů

Jak bychom měli stříhat nehty tak, aby nezarůstaly a kdy je k tomu nejlepší doba?

> přečíst více