Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

přebalování

rady v kategoriích: kojenec

První plenky Happy Newborn jsou aplikovány v nemocnicích krátce po přestřižení pupeční šňůry Vašeho dítěte. Pupeční oblast je po několik následujících dní ta nejcitlivější, takže se snažíme ji ochránit před podrážděním. Proto plenky ve velikosti Newborn poskytují této oblasti unikátní ochranu proti oděru a zajišťují přístup proudění vzduchu.

První přebalování může být pro nezkušené rodiče velmi stresující. Obávají se, že své dítě zraní. Při přebalování se cítí nervózní. Proto je dobré se na to připravit, protože v prvních měsících budete měnit pleneky několikrát denně. Zde najdete několik pravidel, které vám oběma umožní si tyto okamžiky u přebalovacího pultu užít.

Za prvé, připravte si vhodné místo k přebalení. Může se vám to zdát nepodstatné, protože plenku můžete vyměnitprakticky kdekoliv, na posteli, na gauči, ale jistě oceníte přebalovací stolek ve vhodné výšce. Pokud budete na posteli přebalovat desetkrát za den, budete se muset nepříjemně ohýbat, což rozhodně není vhodné pro Vaši páteř, která je po 9 měsících těhotenství unavená. Pokud preferujete více místa, můžete si pořídit skříňku s přebalovacím pultem.

Jestliže nemáte dostatek místa nebo dáváte přednost kompaktnímu řešení, můžete si koupit přebalovací stůl, který můžete položit na dětskou postýlku. Položte na přebalovací stůl přebalovací podložku Happy, aby se pokožka Vašeho dítěte nedotýkala studené matrace.

Je také velmi důležité mít po ruce veškeré příslušenství: plenky, vhlčené ubrousky, misku s vodou, bavlněné tampony k očištění pokožky Vašeho dítěte a krém proti vyrážce. Je také dobré mít v okolí stolku skříně nebo komody, pro případ, že potřebujete dítěti vyměnit oblečení.

Svléknutí a rozbalení plen dítěte. Nebuďte překvapeni, pokud dítě začne ihned čůrat - děti to často dělají, protože když se svléknou je jim chladno. Pokud se dítě pokakalo, jemně jej otřete čistou částí plenky, složte ji a strčte ji dítěti pod zadeček. Pak dítě důkladně očistěte vatovým tamponem namočeným v teplé vodě nebo dítě otřete vlhčeným ubrouskem. Nezapomeňte na tělesné záhyby.

Pokud přebalujete chlapce, věnujte zvláštní pozornost čištění jeho penisu, hýždím a šourku - pak je jemně osušte - jestliže je necháte mokré, může dojít k podráždění. Pamatujte - netahejte předkožku zpět! Pokud přebalujete holčičku, nezapomeňte ji očistit od močové trubice až ke konečníku, aby se zabránilo šíření bakterií. Po očištění dítěte odstraňte špinavou plenu.

Pak použijte ochraný krém. Mazání zabraňuje tření a následnému podráždění. V ideálním případě nechte namazané dítě ležet chvíli bez plenky - vyvětrání prospívá zdraví dítěte.

Teď rukama zvedněte zadeček dítě (nezvedejte mu tahem nohy!) a pod něj dejte novou plenku. Boční pásky připněte jako suchý zip. Připevňujte vždy symetricky a ne příliš těsně. Viz ilustrace na stranách Happy plen. Nyní své dítě oblékněte.

Vidíte, nebylo to tak zlé! Odměnou Vám budiž usmívající se zdravé dítě! Během čistění nerovnejte nebo netahejte dítě za nohy - mohlo by dojít vykloubení kyčelních kloubů. Vždy zvedejte dítě tak, že mu vložíte ruce pod zadeček. Nikdy nenechávejte své dítě na přebalovacím stole bez dozoru, ani na chvilku. Dítě by mohlo spadnout!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady