Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Prořezávání prvních zoubků

rady v kategoriích: batole

První mléčné zuby vzbuzují spoustu emocí u rodičů i u dítěte. První mléčné zuby obyčejně začínají růst v šestém měsící, ale někdy se mohou objevit již ve třetím nebo nejpozději v osmém měsíci. Pokud se rodičům prořezaly první zuby v raném věku, je vysoce pravděpodobné, že totéž se stane i jejich dětem. Při prořezávání zubů je dítě často mrzuté a neklidné; má problémy s usínáním a budí se uprostřed noci.

Prořezávání zubů je spojováno i s vyšší teplotou, dásně dítěte mohou být oteklé a podrážděné. Dítě můžete zbavit bolesti pomocí chladící mastičky nebo chladící kousací hračky. Sání pěsti může také pomoci.

Aby to pro Vaše dítě bylo snadnější, můžete použít mírné medikamenty proti bolesti (nejlépe paracetamolový čípek), který působí protizánětlivě a snižuje horečku. Dítěti může pomoci i uklidňující vliv prsou. Pamatujte, že dítě, kterému se prořezávají zuby, neví co se děje, ale teplo matčina těla jej jistě uklidní.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Zrychlení růstu

Je někdy Vaše dítě z ničeho nic nevrlé, vzbudí se uprostřed noci a vyžaduje Vaši neustálou pozornost? Jedná se pravděpodobně o jedno ze sedmi zrychlení růstu. To bude trvat asi týden a pak… bude se Vám zdát, že Vaše dítě se naučilo novým dovednostem téměř přes noc.

> přečíst více

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Lezení a bezpečná domácnost

Dnem, kdy vaše dítě začne lézt, se změní celý svět. Zjevně ho budete muset mít stále na očích. Nezapomínejte, že dítě neví, co znamená nebezpečí.

> přečíst více