Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

První boty

rady v kategoriích: junior

Jakmile Vaše dítě udělá první kroky, je na čase koupit perfektně padnoucí boty. Abyste vybrali správně, vyberte si několik zajímavých modelů a pak s sebou vezměte dítě - nekupujte boty bez zkoušení nebo jen na základě kresby jeho nohy. Dítě si je musí vyzkoušet - jen tak si pak můžete být jisti, že jste zvolili správně.

Několik pravidel, kterými byste se měli řídit:
Nekupujte boty vyrobené z plastu, nepřizpůsobí se tvaru nohy dítěte. Zvolte měkké, přírodní a prodyšné materiály. Velikost boty by měla být o něco větší než je noha dítěte, zhruba o 6-10 mm. Podrážka by měla být pružná a špička boty by se měla přirozeně ohýbat nahoru. Zapínání - vyberte si boty, jejichž zapínání není složité a je blízko špiček; nejlepší jsou tkaničky a suchý zip. Ideální budou kotníčkové boty, které dopomohou správnému držení a pozici nohy.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Stravovací návyky

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit.

> přečíst více

Jak naučit čištění zubů?

Je dobré nechat dítě zvykat na pravidelné a správné čištění zubů od malička. To se mu stane dobrým zvykem.

> přečíst více

Plyšová hračka - nejlepší přítel dítěte

Plyšový medvídek s jedním uchem, panenka v roztrhaných šatičkách. Mohou se zdát jako použité a zbytečné věci, které patří do koše, ale pro Vaše dítě mohou být nejlepším přítelem.

> přečíst více