Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

První chůze

rady v kategoriích: kojenec

Otázka, která trápí většinu mladých rodičů je, kdy, v jakém počasí a na jak dlouho jít se svým dítětem ven. Ještě před nedávnem bylo bezmála poviností sedět u otevřeného okna nebo venku dlouhou dobu po 2 týdenní domácí karanténě. Tento postup už ale dnes neni aktuální. Stále více pediatrů doporučuje, abyste vzali své dítě ven co nejdříve po narození. Ačkoliv v zimě, kdy je venkovní teplota na procházku příliš nízká, doporučuje se postupná příprava sezením u otevřeného okna. Podívejte se z okna a uvidíte, jestli se chcete v takovém počasí projít. Pokud ano, bude se to Vašemu dítěti pravděpodobně líbit.

První procházka závisí na ročním období. Nicméně to neznamená, že byste měli na podzim a v zimě zůstat doma. Bezvětrná zima s teplotami nad -10 stupňů Celsia je ideální příležitost pro pěknou krátkou procházku. Můžete začít s několika minutami a postupně každou procházku prodlužovat. V teplejším období platí to samé pravidlo: každý den zůstávejte venku déle. Pamatujte, že v letních měsících, kdy je největší horko, měli byste se vyhnout chození ven mezi 11 a 16 hodinou. Naplánujte si vhodný čas na první procházku. Již znáte denní rytmus svého dítěte: jak často chce jíst nebo spát. Na procházku běžte po krmení, jakmile je Vaše dítě hladové, neužije si svou první procházku.

Další otázka, kterou si pokládá většina rodičů je, jak obléknout své dítě aby se cítilo pohodlně a bylo mu dostatečně teplo. Měli byste poslechnout rady svých maminek a babiček: malé dítě by mělo mít o jednu vrstvu oblečení více než dospělý. Nezapomeňte, že dítě v kočárku nehybně leží a tím se snižuje schopnost akumulace tepla. Pokud máte dítě nakrmené a dobře oblečné, jste připraveni na první procházku. Nebude dlouhá, takže si užijte každou minutu. Hodně štěstí! Procházka venku je dobrý způsob jak se osvěžit, vyvětrat a strávit kvalitní čas se svým dítětem.

Pokud chcete vytěžit z procházky maximum, běžte tam, kde je čerstvý vzduch, pryč od míst ze zvýšenou dopravou a znečištěným vzduchem. Nejlepším místem bude park, les nebo louka. Každé období je na procházku dobré. Můžete jít na procházku během odpoledního spánku a tím bude spánek účinnější.

Důležité je také vhodné oblečení. Nejlepší je obléknout dítě do několika vrstev - když je teplejší počasí, můžete mu něco sundat. Ve velmi teplých dnech je důležitá prodyšná pokrývka hlavy nebo klobouk. Délka procházky závisí na věku dítěte. V zimě by procházka neměla trvat příliš dlouho. Můžete začít s několika minutami a postupně ji prodlužovat až na 45 minut. V teplejších měsících záleží jen na Vás jak bude procházka dlouhá. Pokud jsou teploty příliš vysoké, běžte ven před polednem (8-11 hod.) nebo odpoledne (17-20 hod.) Vemte si s sebou vhlčené ubrousky, abyste v případě potřeby mohli dítěti očistit ručičky.

Doporučujeme vlhčené kapesníky Bella Baby Happy Sensitive. Jsou ideální pro citlivou pokožku, neobsahují alkohol a extrakt z aloe vera zvlhčuje a pečuje o citlivou dětskou pokožku. Jsou k dostání v balení po 10 kusech, takže je můžete nosit v kapse nebo v tašce. Dlouhá procházka je přínosná také pro maminky.

Pravidelná chůze Vám pomůže zhubnout a díky endorfinům, známým jako hormony štěstí se budete cítit lépe. Mladé maminky často nemají čas na cvičení, takže trávit čas venku s dítětem může být prospěšné.

Dělejte to pro své zdraví!

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Co může novorozenec vidět?

Nejdříve si musíme vysvětlit základní věc - novorozenci nejsou slepí. To co vidí je ale na míle vzdáleno tomu, co vidí dospělí. Vaše dítě ale vidí od okamžiku narození.

> přečíst více

Seboroická dermatitida (mazotokový zánět kůže)

Jestliže jste si na hlavě dítěte všimli bílých či žlutých šupin nebo tvrdšího povlaku, jedná se pravděpodobně o mazotokový zánět kůže

> přečíst více

Organizace času - denní plán a Vaše společné chvíle

Bez ohledu na to, zda jste osoba s organizačními schopnostmi nebo zmatkař, dítě Vám může vše obrátit vzhůru nohama. Proto je dobré mít plán.

> přečíst více