Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

První výlet autem

rady v kategoriích: batole

První výlet autem je velkým zážitkem pro dítě i pro rodiče. Kvůli zpevňování kostí a nervového systému, neunavujte dítě během prvních tří měsíců zbytečně dlouhými cestami.

Při přípravě prvního výletu autem nezapomeňte na bezpečnou a pohodlnou autosedačku. Než zvolíte autosedačku ujistěte se, že byla bezpečnostně testována. Také můžete požádat o výsledky crash testů. Dítě sedí vždy v autosedačce v protisměru. Podle výzkumů je nejbezpečnější místo za řidičem.

Pokud plánujete výlet s dítětem, mějte na mysli jeho denní rytmus. Jestliže vyrazíte před delším spánkem dítěte, vrčení motoru a jemné kolébání jej uklidní a dítě bude pravděpodobně po celý čas spát. Snažte se nejezdit v horkých nebo mrazivých dnech.

Pokud je markantní rozdíl mezi teplotami venku a uvnitř vozu, nezapomínejte na to, že klimatizace a topení nejsou ani pro jednoho z vás dobré. Nezapomeňte si do tašky zabalit věci, které bude dítě potřebovat. Plenky, vhlčené ubrousky, balvněnou plenu a pro případ i čistou sadu oblečení - všechny tyto věci Vám zabrání se na parkovišti panicky prohrabávat kufrem.

Nezapomínejte, že i velcí spáči se mohou v určitém okamžiku probudit a poklidná situace může být přerušena strašným křikem. Zabalte dítěti jeho oblíbené hračky a také něco nového, aby se nenudil. Tyto věci ho odradí od toho, aby si užíval vlastní křik :).

Jestliže plánujete dlouhý výlet, konzultujte ho s pediatrem. Budete se cíti mnohem bezpečnější, když vám lékař potvrdí, že s vámi dítě může cestovat. Pokud máte platnou kartičku pojištěnce, zdravotní knížku dítěte a kompletní lékárničku, vezměte vše, i když nic z toho nepoužijete.

Nezapomínejte během řízení na přestávky. Optimálně by jste měli dělat přestávky každé dvě hodiny, což je ku prospěchu a pohodlí dospělých, ale když cestujete s dítětem, tak toto plánování není vždy možné. Praxí na úplně první cestě je kompromis.

Nepřipadá Vám to jako když se astronaut připravuje před expedicí na Mars? Nemůže to být tak špatné. Jistě Váš první výlet nebude ani poslední i když se problémy objeví :)

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Oblékání

Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než je nechají prochladnout. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

> přečíst více

Dítě jí bez pomoci

Učit dítě jíst je pro rodiče zkouškou trpělivosti. Na jedné straně chcete, aby dítě jedlo bez Vaší pomoci co nejdříve, ale na straně druhé nechcete, aby po jídle byl v kuchyni nepořádek, který pak musíte důkladně uklidit.

> přečíst více

Nachlazené dítě

Nikomu se nelíbí, když ho bolí v krku a má rýmu. Zvláště pak dítěti, které ví, že mu není dobře, ale neví proč a nemůže s tím nic dělat.

> přečíst více