Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Řeč dítěte

rady v kategoriích: junior

Všichni rodiče poslouchají, jak se řeč jejich dětí rozvíjí. To jim přináší radost a citové uspokojení. Důvodem je velmi charakteristická řeč dítěte. Každá maminka je schopna uvést řadu příkladů řeči svého dítěte.

Jazykový výoj je charakterizován všemožným zjednodušováním a zkracováním, které usnadňuje dítěti komunikaci s okolím. Mohou to být slabiky používané jako slova (např. ko - kočka), přeskakování složitějších zvuků nebo slabik (např. nana - banán), změny zvuku, prohazováním slabik a zkomolení.

Všechny tyto příklady jsou přirozenou součástí jazykového vývoje Vašeho dítěte, které vám přinese spoustu radosti a pobavení. Musíte si však zapamatovat jednu zásadní věci. Velice často chůvy, tety a babičky na dítě mluví a používají zdrobněliny a zkomolené tvary. To je významná překážka při získávání jazykových schopností a brání rozvoji normální řeči. To může vést ke špatným návykům a v důsledku toho může v pozdějším věku trpět poruchami řeči.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dětská agresivita

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu?

> přečíst více

Již žádné noční krmení.

Spousta maminek řeší, kdy mají přestat s nočním krmením. Jestliže jste se pro to doposud nerozhodla, je čas to vyzkoušet.

> přečíst více

Vývoj řeči Vašeho dítěte

Vývoj dítěte závisí na spoustě elementů. Jedním z nich je získání komunikačních dovedností - tedy řeči.

> přečíst více