Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Strach z odloučení

rady v kategoriích: batole

v 7 a 8 měsíci se vztah dítěte k matce stává zjevným a jasně vyjádřitelným. V této době může dítě zažívat strach z odloučení - nedovolí mamince, aby se vzdálila a bojí se cizích lidí. Pokud dítě leze, bude následovat objekt své lásky naprosto všude. Potřeba být blízko matky je naprosto přirozená a dělá dítě šťastným. V tomto období mohou být noci komplikovanější pokud se vracíte do práce.

Vaše dítě bude chtít v noci kompenzovat Vaši nepřítomnost. Bude vás chtít obejmout, cítit Vaši vůni a teplo. Zvažte společné spaní ve Vaší posteli, ale pamatujte, že bude těžké tento zvyk odstranit. Můžete dítě uspávat pomocí zpěvu a hlazení, což pro něj bude uklidňující a dítě brzy pochopí, že byste měli v noci spát. Více o strachu z odloučení ve zrychleném růstu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Oblékání

Podle pediatrů rodiče přehřívají své děti častěji než je nechají prochladnout. Neoblékejte své děti příliš teple, jinak jim snížíte imunitu.

> přečíst více

Představení nových jídel

Matky, které své dítě krmí přirozenou cestou, mohou kojit až do šesti měsíců. Jestliže zjistíte, že dítě potřebuje něco jiného nebo více nebo pokud krmíte dítě mlékem, můžete začít zapojovat do stravy nové chutě, od ukončeného 4. měsíce.

> přečíst více

Ležení na břiše

Pokud chcete, aby se u Vašeho dítěte normálně rozvíjely motorické schopnosti, nechte ho ležet na břiše.

> přečíst více