Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

Stravovací návyky

rady v kategoriích: junior

Dítě kolem jednoho roku nepřibírá tolik jako před tím, jeho postava a tělesné proporce se začínají měnit. Téměř všechna pozornost je zaměřena na vůli chodit a objevovat svě kolem sebe, což je přirozené. Nebojte se toho, že mu klesá nebo se mění chuť k jídlu.

Co by měl malý průzkumník jíst?
Pamatujte na to, že v této fázi se mu vyvíjejí stravovací návyky. Dbejte na to, aby nejedlo příliš vydatná jídla a ať nejsou přestávky mezi jídly příliš dlouhé. Vaše dítě by mělo jíst od 3-5 jídel v pravidelných intervalech a denní příjem kalorií by neměl přesáhnout 1100-1300 kcal. Nenuťte ho jíst víc než může - dítě může mít násilnou reakci, která se potom v budoucnu odrazí. Dbejte na rozmanitost jídel a pěknou úpravu. Dávejte mu sladkosti co nejpozději to půjde a když už se objeví, nedávejte mu je mezi jídly, to snižuje chuť na vyváženou stravu.

Výrobky doporučené pro Vás

přečíst ostatní rady

Dětská agresivita

Děsí Vás, že se Vaše dítě začíná chovat agresivně? Nechápete důvod náhlých změn nálady a chování a obáváte se jestli jste někde neudělali chybu?

> přečíst více

První krůčky

Je mu již 13 měsíců a Vaše dítě ještě neudělalo první krůčky? Nebojte se, obvykle to bývá mezi 14. a 18. měsícem.

> přečíst více

Sbohem plenky

Neexistuje správná odpověď na otázku, kdy je ten pravý čas se zbavit plenek. Názory odborníků se liší, ale je obecně známo, že by se nemělo zbavovat plenek před 18. měsícem života, ale na druhou stranu ne déle než ve dvou letech.

> přečíst více