Otevřít mobilní menu

1. týden

Děťátko:

Může to být poněkud zvláštní, ale první týden vašeho těhotenství je také vaší poslední menstruací. Je to zapamatování hodný den, protože na tento den budete mnohokrát dotazována. Tento den bude rozhodujícím pro výpočet data porodu. Přesto, že ještě nedošlo k početí, vaše tělo se připravuje na přijetí embrya. Děložní výstelka roste v očekávání vašeho vajíčka. Ve fázi implantace, což je usazení oplodněného vajíčka v děloze, se může objevit špinění mimo obvyklou dobu menstruace.

Maminka:

Teď víte, že vaše těhotenství začíná 2 týdny před potenciálním početím. Může to být divné, ale musíte mít na paměti, že každý z vašich menstruačních cyklů se rovná možnému těhotenství, alespoň z hlediska vašeho těla. Abyste si uvědomila, kdy můžete otěhotnět, musíte pochopit svůj menstruační cyklus. Průměrný cyklus trvá 28 dní. První den cyklu je prvním dnem vaší menstruace. Přibližně 14. den cyklu začíná ovulace. To je období, kdy se zvyšuje možnost otěhotnění. Po opuštění vaječníku vaše vajíčko migruje vejcovodem a vaše tělo se připravuje na potenciální těhotenství. Během 12-24 hodin, ve fázi migrace, může být toto vajíčko oplodněno. Přestože ještě nedošlo k početí, připravte vaše tělo na přijetí embrya. Za prvé, nepijte alkohol a přestaňte s kouřením - nikdy nevíte, kdy může dojít k oplodnění. Nezapomeňte na dietu, ve které bude obsažen dostatek bílkovin a kyseliny listové, která ochrání vaše tělo před onemocněním nervového systému.

Tatínek:

Možná jste snil o dítěti už dlouhou dobu, nebo pro vás rozhodnutí mít dítě bylo velmi obtížné. Ne každý si je okamžitě jistý, že chce mít dítě. Bez ohledu na situaci, v níž se ocitnete, právě teď prožíváte začátek úplně nové životní fáze. Bude plná krásných okamžiků, emocí, ale také výzev. Tato malá část vás a vaší partnerky se brzy narodí a bude na vás plně spoléhat a vy získáte nečekanou motivaci jednat. Být otcem je úžasné. Každopádně uvidíte sám.

Naše stránky používají Cookies pro zvýšení pohodlí využívání služby a pro statistické účely. Používáním služby souhlasíte s naší politikou cookies.

Rozumím
Asistent v těhotenstvíAsistent v těhotenství Asistent po poroduAsistent po porodu