Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

11. týden

rady v kategoriích: těhotenství

V tomto období se pravděpodobně setkáte se výbojem energie a ustanou Vaše ranní nevolnosti. Díky bouření hormonů můžete bohužel trpět zácpou a pálením žáhy. Pamatujte na výváženou výživnou stravu, kterou jezte v malých porcích. Nezapomeňte na procházky na čerstvém vzduchu, ušetříte sebe samu od závratí, které jsou způsobeny zvýšeným prokrvením a nižším tlakem.

Nyní je Vaše děťátko o délce 4 cm velké jako fík. Brzy bude schopno rozevřít a sevřít pěsti, pod dásní se objevují malé zoubky a zesílí některé kosti. V tomto týdnu také začínají růst nehty a také jeden z prvků identifikace Vašeho dítěte – otisky prstů. Vaše děťátko tráví spoustu času protahováním a kopáním, které Vám může připadat jako jemný a poklidný vodní balet. Pohyby jsou ale tak jemné, že budete potřebovat hodně času, abyste je zachytila. Vaše škytání v tomto období svědčí o tom, že se dítěti začala tvořit bránice.

přečíst ostatní rady

12. týden

Tímto týdnem končí první trimestr Vašeho těhotenství. Období mezi prvním a druhým trimestrem je skutečná dávka energie.

> přečíst více

13. týden

Druhý trimestr Vašeho těhotenství začíná. Toto je nejlepší období pro Vaši pokožku, které je velice jemná a růžová.

> přečíst více

14. týden

Přemýšlejte o porodním kurzu. Možná by stála za zvážení společná účast s partnerem.

> přečíst více