Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

12. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Tímto týdnem končí první trimestr Vašeho těhotenství. Období mezi prvním a druhým trimestrem je skutečná dávka energie. Začněte cvičit Kegelovy cviky na posílení pánevního dna, to Vám pomůže připravit je na aktivitu následujících týdnů. Tyto cviky můžete cvičit kdekoliv: v práci, v parku, ve frontě. Nezapomínejte brát kyselinu listovou. V tomto týdnu končí první trimestr Vašeho těhotenství.

Vaše dítě je asi 5 cm dlouhé a váží kolem 10 gramů. Nehty, které se zatím vytvářejí jen jeden týden nyní začaly růst z prstů, které se již na rukách a nohách oddělily. Ačkoliv pohlavní orgány jsou již vytvarované, je stále ještě brzy k určení pohlaví dítěte. Nebo možná není.. Nejdůležitější pokrok v rozvoji Vašeho děťátka je objevení se reflexů. Děťátko nyní může pohybovat prsty, zavírat oči a pohybovat ústy jako když saje.

přečíst ostatní rady

13. týden

Druhý trimestr Vašeho těhotenství začíná. Toto je nejlepší období pro Vaši pokožku, které je velice jemná a růžová.

> přečíst více

14. týden

Přemýšlejte o porodním kurzu. Možná by stála za zvážení společná účast s partnerem.

> přečíst více

15. týden

Mluvte se svým dítětem, čtěte mu nahlas, je to nejlepší způsob, jak si mezi sebou a dítětem vybudovat emocionální pouto.

> přečíst více