Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

17. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Vaše tělo se mění. Děloha se začně zvětšovat a prodlužovat, Vaše prsy jsou opět o velikost větší a malé žíly jsou přes jemnou kůži viditelné. Během tohoto týdne můžete pociťovat zpevňování a napětí ve svalové vrstvě dělohy. Toto se nazývá Braxton-Hicksovy kontrakce a ty připravují svaly na porod. Tyto kontrakce nejsou bolestivé a obvykle trvají 30 sekund. Jestliže je pocítíte, zkuste si lehnout a odpočinout nebo vstát a trochu chodit.

Nyní má děťátko kolem 13 cm a váží 100 gramů. Objevuje se první tuková tkáň (hnědá) k zajištění tělesné teploty dítěte po narození. Mozek je vyvinut. Srdíčko intenzivně bije, dvakrát rychleji než to Vaše! Pokud je to děvčátko, vyvíjejí se u ní v tomto týdnu vejcovody, vagína a pochva. Pokud je to chlapeček, penis je již vytvořen a začíná se vytvářet prostata. Pro Vaše dítě je nejoblíběnější hračkou...pupeční šňůra. Dítě si na ní procvičuje svírací reflex.

přečíst ostatní rady

18. týden

Vaše děťátko vnímá Vaše emoce, takže se smějte tak často, jak jen je to možné!

> přečíst více

19. týden

Pokud tento týden půjdete na ultrazvukové vyšetření, je pravděpodobné, že se dozvíte pohlaví dítěte.

> přečíst více

20. týden

Již jste napůl cesty! Děťátko váží 260g a je 16 cm dlouhé!

> přečíst více