Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

34. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Během čekání na děťátko jste pravděpodobně dokončila výbavičku. Udělejte si seznam důležitých položek, které je třeba nakoupit. To Vám pomůže pořídit vše, co budete potřebovat během prvních týdnů společného života. Nemá smysl kupovat příliš mnoho oblečení, protože děťátko z nich velmi rychle vyroste. Pravděpodobně se setkáte s děložními stahy, které se nazývají Braxton-Hicksovy kontrakce. Tak se Vaše děloha připravuje na porod. Možná budete mít problémy se soustředěním a zapamatováním si nových informací. Zhoršení paměti je výsledek prozatimního úbytku mozkových buněk. Tento stav zmizí několik týdnů po porodu.

Vaše dítě roste velice rychle a váží kolem 2 kg a měří asi 46 cm. Bez ohledu na to, jakou barvu očí bude vaše děťátko mít v budoucnosti, mají teď jeho oči modrou barvu, protože proces pigmentace bude ukončen několik měsíců po jeho narození.

přečíst ostatní rady

35. týden

Je čas připravit si všechny důležité věci, které budete v porodnici potřebovat.

> přečíst více

36. týden

Budete častěji navštěvovat lékaře. Je načase počítat pohyby dítěte.

> přečíst více

37. týden

Děloha během 37. týdne těhotenství sestupuje značně dolu, což Vám umožňuje lepší dýchání.

> přečíst více