Otevřít mobilní menu

40. týden

Děťátko:

Toto jsou poslední chvíle před termínem, ve kterém se má dítě narodit! Vaše dítě dosáhlo správné velikosti a hmotnosti. Během posledních 266 dnů se velmi intenzivně vyvíjelo v matčině lůně. Nyní je čas opustit tento omezený prostor a začít objevovat svět venku. Může se stát, že se dítě cítí dobře uvnitř břicha a porod v následujících dnech nezačne.

Maminka:

Hotovo! Byla jste neuvěřitelně trpělivá a statečná. Během posledních 9 měsíců jste dítě hrdě nosila ve svém břiše. Teď konečně dítě přichází na svět! Je to jen otázka času. Tato doba je velmi krátká v porovnání s předchozí délkou těhotenství. Neumíte si představit, že byste mohla být šťastnější. Nepanikařte, až zjistíte pvní příznaky porodu, protože ještě máte spoustu času na cestu do nemocnice. Je důležité, abyste byla klidná, přestože těhotenství a porod klid nepodporují. Ve skutečnosti za chvilku začne nejůžasnější dobrodružství ve vašem životě. Vítání toho malého tvora bude plné emocí a vzrušení. Tyto první společné okamžiky budou nejcennějšími vzpomínkami.

Tatínek:

Je hotovo. Posledních 40 týdnů jste se připravoval na tento moment doprovázením vaší partnerky během lékařských prohlídek, nakupování, chystání dětského pokoje a dalších náročných momentů. Vaše přítomnost po jejím boku je velmi důležitá. Nyní je to ještě důležitější než dříve, protože porod je obrovskou zkušeností pro vás oba, nebo dokonce pro všechny tři! Může trvat několik dní, než Vaše partnerka porodí. Samotný porod se může protáhnout také, ale na něj čekáte a jste připraven. Nezapomeňte, že partnerka bude úplně vyčerpaná a bude potřebovat pomoci s dítětem. Buďte tak velkou podporou, jako jste byl během posledních 266 dní. Užívejte si každý den s vaším děťátkem.

Naše stránky používají Cookies pro zvýšení pohodlí využívání služby a pro statistické účely. Používáním služby souhlasíte s naší politikou cookies.

Rozumím
Asistent v těhotenstvíAsistent v těhotenství Asistent po poroduAsistent po porodu