Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
více informací o zásadách používání souborů cookie
OK

průvodce Happy parents

kojenec

počet doporučení: 20

batole

počet doporučení: 18

junior

počet doporučení: 15

40. týden

rady v kategoriích: těhotenství

Divíte se, že už přišel Váš čas? Jasné znamení, že porod začíná je to, že vám praskne plodová voda. Stává se ale, že první fáze porodu nezaznamenáte a vnitřní plodová brána se otevře až na prodnickém sále. Pamatujte, že není dobrý nápad být v porodnici příliš brzy. První fáze porodu může trvat několik hodin.

Jakmile se bolesti stupňují a přicházejí pravidelně každých 10 minut, pak je čas jet do porodnice. Vezmětě v úvahu dobu, než se dostanete do porodnice (zácpa, objížďky, oprava silnice). Na porodnickém sále Vám dokotor zkontroluje děložní hrdlo a porodní asistentka Vám změří krevní tlak, zavedou vám venflon/kanylu (jen v případě, že je to běžný postup) a napojí Vaše břicho na kardiotokograf.

V některých nemocnicích jsou společné pokoje, ale stále více a více se používají soukromé pokoje s koupelnou. Od tohoto okamžiku Vám doktor a porodní asistentka věnují stálou péči. Není pochyb o tom, že porod je velká psychická zátěž, ale pro matku také jedinečný zážitek. Příroda to vymyslela tak, že tato zkušenost velmi rychle zmizí a budete sama překvapená jak rychle jste zapomněla na bolest a obtíže kolem porodu. Vítej na druhé straně břicha, děťátko!

přečíst ostatní rady

13. týden

Druhý trimestr Vašeho těhotenství začíná. Toto je nejlepší období pro Vaši pokožku, které je velice jemná a růžová.

> přečíst více

24. týden

Dejte velký pozor na nutriční hodnoty Vašeho jídla. Čím je dítě větší, tím se zvětšuje jeho potřeba živin.

> přečíst více

38. týden

Dítě je plně vyvinuté a všechny jeho orgány jsou připraveny fungovat mimo tělo matky.

> přečíst více